| Bacanu58 a întrebat:

am net de 7mb/s si eu descarc su 700kb/s de ce? am sunat la operatorul care imi furnizeaza netul mi la marit la 10mb/s si eu descarc cu 1mb/s de ce imi poate elplica cineva dau funda pentru un raspuns care sa ma lamureasca si pe mine

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Scrie pe Google ->10 megabits to megabytes si ai sa vezi in prima linie cu cat descarci real. (10 megabits = 1.25 megabytes)
Majoritatea operatorilor de internet iti afiseaza viteza in megabit/secunda si tu va trebui s-o convertesti in megabytes/secunda.
Bafta!

Ps. e buna viteza cu care descarci.