| TheFuckingMaiX a întrebat:

Sall TPU, am o întrebare scurta: Mereu cand intru pe minecraft 1.8.*(cu optifine) cand intru pe un server,am lag de la net,ce inseamna lag de la net: Cand ma misc, dupa 5 secunde ma da in spate, cand scriu in chat stau 10 secunde sa apara etc... Deci TPU,daca ma puteti ajuta, VĂ ROG SĂ O FACEŢI! Funda sad

1 răspuns:
| IisusChristos a răspuns:

Problema asta e de obicei doar in lobby-ul serverului, si nu se poate rezolva de la tine ci doar de la server.
Incearca sa intri pe un mod de joc de pe acel server, si acel lag va disparea.
Funda?