| WindowsError2014 a întrebat:

am o problema la vreo 4 jocuri samp mafia 2 etc. cand vreau sa intru in ele mi se stange monitorul si imi apare asta :input signal out of range. am dat la proprietati la shortcut si am adaugat -windowned dar tot nu mi mere. ce sa fac? asta e doar la alea 4 jocuri la restul nu imi apare eroarea ce sa fac?

1 răspuns:
| Safjkadeee a răspuns:

Problema este de la placa video aparent. Tu probabil ca ai o rezolutie mai mare decat poate monitorul sa o duca asa ca iti recomant sa te duci la setari la rezolutie si sa schimbi rezolutia la cea recomandata. Ar trebui sa scrie recommended in paranteza la una dintre ele, aia este cea potrivita. Daca nu scrie atunci informeaza-te care este rezolutia maxima a monitorului tau si seteaz-o pe aia.