| sergeloo a întrebat:

Salut, am o problema care nu ii dau de cap. Mi-am luat o placa video noua si nu are iesire vga ci doar hdmi si dvi, am luat un adaptor sa pot lega monitorul la el dvi-vga iar cand intru in jocuri imi apare eroarea INPUT NOT SUPORTED si se face ecranu negru. help!

7 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Incearca sa scazi rezolutia jocului, este posibil sa nu fie suportata de portul vga.

| sergeloo explică (pentru Ironwin):

Nu pot! Nu apuca sa intre in joc sa modific rezolutia

| Ironwin a răspuns (pentru sergeloo):

Reinstaleaza jocul cu rezolutia mai mica si pe monitor.

| sergeloo explică (pentru Ironwin):

Imi explici si mie cum instalezi jocu cu o rezolutie mai mica cand nici nu apuca sa intre in joc

| Ironwin a răspuns (pentru sergeloo):

Setezi pe monitor o rezolutie mai slaba, in momentul instalarii jocul va seta automat acea rezolutie.

| sergeloo explică (pentru Ironwin):

Inainte nu avea treaba cu asa ceva. tot aceeasi rezolutie era.

| Ironwin a răspuns (pentru sergeloo):

E posibil sa nu fie de la rezolutie, eu incercam sa caut o varianta sa te ajute. Ai aceeasi problema in mai multe jocuri?