| Feitan a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema, cand conectez castile tot aud un bazait chiar daca nu fac nimic, chiar daca sonorul e oprit (castile nu sunt 20 de lei din piata, si nu au nimic defect ), cred ca e de la placa de sunet ( si daca da, cum as putea sa rezolv asta). happy

Răspuns Câştigător
| Bl3yz3r a răspuns:

Verifica mufa, vezi daca ai bagat cablul cum trebuie(la maxim), eventual mai roteste de el. Daca esti sigur ca problema nu e de la casti si cablul e bagat bine, atunci banuiala ta ar fi corecta. Incearca update la drivere(chiar si placa video), verifica playback devices( click dreapta pe iconita sunetului, lasa doar castile pornite, daca ai microfon la ele incearca sa-l dezactivezi temporar). O cautare rapida pe Google iti poate da mai multe solutii daca nu reusesti asa. Mult noroc!

2 răspunsuri:
| TudorLux a răspuns:

Bl3yz3r a spus cam tot, dar ar mai putea fi o problema. asigura-te ca ai calculatorul bagat direct in priza din perete, fara prelungitor.
Cand am avut eu problema asta, era de la microfon, exista o optiune in care auzi in casti ce aude microfonul.

| Mihai100000000 a răspuns:

Si mie mi se intampla pe casti le-am luat la 80de lei.