| Băă_Smg_1999 a întrebat:

.. am si eu o problema la minecraft. cand intru sa joc imi apare pe ecran o chestie in care scrie :bad card driver error cum pot sa fac sa imi mearga minecraft am incercat mai tot ce este pe youtube si toot nu merge dau funda si vot

3 răspunsuri:
| VideoGame a răspuns:

Deci daca ai windows xp dai pe proprietes, settings vezi ca acolo jos scrie advanced...dai pe ala apoi ti-a aparut o noua fereastra acolo alegi troubleshoot, Iti va aparea o linie ...trage chestia aia de la full la a 3-ea linie si dai ok. Sper sa iti meargabig grin

| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce ai încercat de pe YouTube?
Update la placa video de pe site-ul producătorului sau de la Device Manager> Display Adapters> click dreapta pe placa video> Update sau cu Slim Drivers și
www.ninite.com/java
.

| ELEMENT3110 a răspuns:

1.Press Start
2.All Programs
3. Windows Update
4.Check for updates
5.Install Now
6.Astepti putin...(poate si o zi.)
7.Install Updates
8.Astepti pana cand se face 100%complete
9.Cand se termina o sa fie intr-o parte(dreapta), ceva cu un numar mai neimportante si sub mai importante
10.Clic pe ele si la dai install la toate
11. Dupa dai un restart
12.Si intri pe minecraft

Succes! O sa mearga ca si la mine a fost si de o luna imi merge de cand am facut asta! big grin

Daca vrei intri pe multiplaier si scrii la add :
Sus:Minecraft-Romania.Com FUN Server
Jos:fun.minecraft-romania.com

Intreaba de ar0044.