| Acatincai_Veniamin_Mario_1998 a întrebat:

Am un laptop cu 4 ram si procesor Intel R Pentium R CPU B960 @2. 20GHz 2.20 GHz si memorie folosita 2, 60 si 32 bits.

Mi-ar merge gta 5, si in cate fps-uri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa iti mearga jocul deoarece necesita 6GB RAM si sistem de operare pe 64 biti.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Acatincai_Veniamin_Mario_1998):

Tot nu o sa mearga jocul deoarece nu ai 6GB RAM, minim pentru a rula jocul decent.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Acatincai_Veniamin_Mario_1998):

Nu stiu, depinde. Trebuie sa ai si o placa video potenta. Recomandarea mea este sa schimbi sistemul cu totul daca vrei sa nu ai probleme.

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Presupun ca ai placa video integrata deoarece nu ai specificat ce placa video ai asa ca nu o sa duci gta v!

| alexsil05 a răspuns:

Nici vorba, GTA 4 ar putea merge in 30-40 FPS la med-low, dar la GTA 5 iti poti lua adio

| Iulyan_Adrian_1998 a răspuns:

Nu in primul rand procesorul iti trebuie unu mai bun un i3 gen 4 4 gb ram si o placa de cel putin 2 gb sau o nividia daca ai fi avut un pc ca laptopul poate dar tiar fi mers forte laguit gen 5-10 fps

| Fcsb_Iulian_1997 a răspuns:

Salut. Am avut un calculator cu dual core 2.33 ghz si 8 gb ram si mergea. am avut si 4 gb ram, dar mergea lagguit. dar am nevoie si de placa ta vid. ca aceea e cea mai importanta.