| costinvlad a întrebat:

Sall. Am descarcat update de BIOS de pe site Acer pentru Acer Aspire A515-41G-F2SH si as dori sa stiu cum pot face sa editez BIOS ca dupa ce il flashuiesc sa am Optiunile de Chipset, power, etc acelea de Overclock in BIOS cand intru in el. MS MULT DE TOT. FUNDA.

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Biosul nu poate fi modificat, trebuia sa faci update de bios la ultima versiune, tu ai facut downgrade

| costinvlad explică (pentru DaniTDCI):

Nu am facut downgrade, are versiunea de BIOS stock. Vreau cu HEX EDITOR sa editez partea aceea si sa activez optiunile ascunse ale BIOS-ului meu. Ma poti ajuta cu tutorial pe YT. Mersi.