| VladUtzel a întrebat:

As vrea sa imi spuneti jocuri de strategie,adica sa faci case sa construiesti sa faci armata gen Empire earth, age of empires dar sa nu aibe cerinte mari...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Incearca urmatoarele. Toate au cerinte mici, ca si Empire Earth de exemplu, si sunt asemanatoare. se numesc jocuri Real Time Strategy sau RTS

Warcraft 3 reign of chaos, Warcraft 3 Frozen Throne, Age of Mythology, Empire Earth 2, Age of Empires 3, c&c Red Alert 2, C&C Generals, Blitzkrieg 1, Stronghold, Earth 2150, Rome Total War, Cossacks, Heroes of Might and Magic 3, Age of Wonder,

4 răspunsuri:
| aeromania a răspuns:

In caz ca vrei ceva in browser, eu iti sugerez Edge World pe facebook. Iti mai faci si pr noi si e si destul de distractiv. Daca vrei pe pc de downloadat, iti sugerez un wow, un dota sau ceva de genu, cum ar fi League of Legends. Eu personal sugerez dota sau dota 2, deoarece poti instala si moduri pe el si e mai distractiv asa.

| VladUtzel explică (pentru aeromania):

Am spus ca trebuie sa fie sa construiesti cladiri etc. nu rpg

| An0nymuSsS a răspuns:

Minecraft,vizioneaza pe youtube un clip si funda daca iti place.

| Vlad0597 a răspuns:

Salut VladUtzel! un joc foarte bun de strategie ar fi Warcraft III. Funda?