| Drami a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati si mie niste placi video mai noi pentru speciale pentru gaming si grafica ultra.Nu conteaza pretul.
Am gasit placa nVidia GeForce GTX 660 si as vrea parerile voastre:
1)Vor merge jocurile cu fps mai mare?
2)E buna pentru gaming(recomandati-mi una nVidia mai buna tot pentru gaming daca se poate)
3)Voi ce pareri aveti?
P.S:Am laptop si trebuie speciala pentru laptop!
Astept parerile voastre.

Funda!

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

In primul si in primul rand tu vrei sa conectezi o placa video de PC la laptop ceea ce este imposibil. In al doilea rand o placa video consuma foarte mult, si trebuie sa ai o sursa potenta. Nu vei gasi placa video speciala pentru laptop deoarece chipset-ul video este LIPIT pe placa de baza a acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) normal
2) e buna, dar nu e pentru laptop.
3) mai bine iti faci un calculator de gaming daca vrei sa joci jocuriwinking