| narciosromantiber a întrebat:

..Azi pe la ora 13 m-am conectat pe Yahoo Messenger si contul mergea perfect..nu am intampinat probleme...la ora 14:15 am plecat de acasa lasand PC-ul si mess-ul deschis.Cand m-am intors eram deconectat de la Messenger alaturi de acest mesaj:
"A aparut o problema la autentificarea dvs. in Yahoo! Messenger.
Contul dumneavoastra a fost blocat. Faceti click pe "Parola uitata..." pentru a incepe procesul de deblocare. (81003003)"
-Am dat la "Parola uitata " la sectiunea "Este posibil sa am contul compromis'..mai departe mi-am introdus ID-ul. si imi spune sa introduc un Email alternativ sau sa pun codul de securitate....Fiindca nu introdusesem un email alternativ am vrut sa ntroduc codul de securitate si de asemenea aici imi spune "We're sorry that you cannot access the alternate email address or mobile number you provided for your account. Would you like to try another email address or mobile number?

Please return on July 20, 2013, after 06:27 PDT, when you will be able to reset your password by answering the secret question you chose for your account.

Why do I have to wait?"
CE POT FACE PENTRU A-MI RECUPERA CONTUL?
FUNDA!

2 răspunsuri:
| cupru a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu din pacate. daca nu-ti mai aduci aminte raspunsurile la intrebarile secrete. s-a dus contul ...in situatia in care le stii, mai trebuie sa astepti cam o zi ca sa poti introduce iar raspunsurile. So. i hope i help you ^.^. Bye :d

| narciosromantiber explică (pentru cupru):

Am gasit o solutie. daca contul e blocat..intri de pe orice browser pe yahoo mail si incerci sa te conectezi..iti da sa scrii un cod tip Captcha dupa ce il scrii te redirectioneaza la emailuri si gata.