| vladdd16 a întrebat:

Cam de 1 saptamana internetul imi merge foarte lent, de multe ori nici nu imi merge.Nu am calculatorul foarte incarcat,un cred ca asta este problema, Am google chrome, mozilla si explorer si am incecat cu toate 3 si imi merge la fel de lent.Stau 30 de min ca se se incarce o pagina si cand intru in youtube de ex. nu ma lasa sa vad niciun video, imi arata in continuu ca se incarca. Care ar putea sa fie problema¿? Va multumesc.Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cand intri in browser merge lent? Dar calculatorul, dand click pe proograme se deschid repede?
Cauza ca merge lent in browser(youtube, etc) este ca suntem la sfarsit de luna.In aceasta perioada depasim limita de conexiune scrisa in contract.Mai e si chestia ca sunt sarbatori si e trafic extraordinar de mare acum. La toti ne merge un pic mai mult sau mai putin lent, mai ales acum de sarbatori.Nu e din cauza browser-ului deci, e din cauza lipsei de viteza, conexiune si semnal. Ciao.

| vladdd16 explică (pentru anonim_4396):

Toate programele imi merg perfect, problema este cand intru in internet.Sa speram sa fie ce ai zis tu. Multumesc pentru ajutor

6 răspunsuri:
| MaraCinga a răspuns:

Poti sa suni la firma unde esti abonat la internet si ei te vor ajuta prin telefon. Eu asa fac de fiecare data. Succes!

| vladdd16 explică (pentru MaraCinga):

Daca merge tot asa o sa sun.Multumesc pentru ajutor happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladdd16):

Poti suna la ei bineinteles dar daca mereu ai avut probleme la sfarsit de luna, e din cauza ca depasesti limita de viteza/Eu de exemplu am 500 de MB de la vodafone.Descarc mai mereu cateceva si apoi sa stim ca si pe facebook sau youtube cand intram sa vizionam ceva, tot download se numeste.Azi asa, maine tot asa, se aduna acei MB scris in contract dupa care viteza scade pana la 12- 17 bps, uneori scade si la 0 bps si automat se deconecteaza netul.Asa patesc si eu, jucand mereu jocuri pe facebook (jocurile se descarca) dupa 20 de zile imi scade viteza, chiar daca semnalul e foarte bun.Totusi suna la ei sa fii sigur.O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladdd16):

Aaa si sa nu uit. Daca suni la ei, ei verifica semnalul si viteza din regiunea ta, dar robotul care inregistreaza cat ai downladat tu si daca ai atins limmita sau ai depasit-o automat iti scade viteza numai tie.Deci cei de la net verifica doar semnalul si viteza in regiunea ta.Restul face robotul, el iti taie conexiunea.

| vladdd16 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am avut problema asta pana acum si din cauza asta am crezut ca este o problema a calculatorului.O sa astept sa vad daca evolutioneaza si daca merge tot asa o sa sun