| xSofi a întrebat:

nu stiu daca e bine categoria, daaar... De cand am deschis calculatorul nu imi merge google chrome si mozilla si nu inteleg de ce.Adica la chrome il deschid (nu apare google) si daca scriu un site sus la bara de cautare sau ce o fi, arata ca se incarca, se incarca pentru 1 secunda si apoi pagina se face alba si sus scrie "about:blank" si nu merge sa caut nimic.Si la mozilla o deschid si pagina apare transparenta : nimic pe ea, fara pagina de pornire, fara toolbare sau meniu fara nimic.___. dafuq? Ce um, ce ar trebui sa fac? am uitat sa mentionez ca internet explorer merge, dar inceeet =A=

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

De cat timp iti face figura asta? Sti sa dai sistem restore (restaurare sistem)?
Dai pe Start/Control Panel/System Restore Asta dacă nu e dezactivat, si de acolo selectezi cel mai recent punct de restaurare... adica dai timpul inapoi pana in ce zi crezi ca functionau toate bine.
Ai mai putea scana sistemul cu un antivirus si daca gaseste virusi sa-i stearga.
O alta solutie, doar daca iti reinstalezi windows sau in timpul instalarii selectezi repair(repapare) windows.
Baftawinking

3 răspunsuri:
| xgamerz a răspuns:

E putin cam ciudat ce se intampla :) Incearca sa reinstalezi google chrome`ul, uite aici link`ul de download: http://www.google.com/intl/ro/chrome/browser/
Ar putea fi o problema si de la retea/de la internet. Si normal dupa un timp, sa zicem cel mult 1h, ar trebui sa`si revina toate, sa-i dea drumu` la viteza la NET.
Incearca sa dezactivezi si sa activezi plac de retea:
Start -> Control Panel -> Network and Sharing Center -> Change adapter settings (situat în partea stângă sus pe fundal albastru) -> Click dreapta pe placa de rețea -> DISABLE astepti 20s apoi iar Click dreapta pe placa de rețea -> ENABLE.
Bafta;)

| xSofi explică (pentru xgamerz):

Am facut asta deja si tot nu merge Dx

| xgamerz a răspuns (pentru xSofi):

De cat timp iti face figura asta? Sti sa dai sistem restore (restaurare sistem)?
Dai pe Start/Control Panel/System Restore Asta dacă nu e dezactivat, si de acolo selectezi cel mai recent punct de restaurare... adica dai timpul inapoi pana in ce zi crezi ca functionau toate bine.
Ai mai putea scana sistemul cu un antivirus si daca gaseste virusi sa-i stearga.
O alta solutie, doar daca iti reinstalezi windows sau in timpul instalarii selectezi repair(repapare) windows.
Baftawinking

| tmteo a răspuns:

Te pot ajuta eu... aalup. igus@yahoo.com