| MihaiRusu88 a întrebat:

Cei care joaca Metin2. Ce inseamna daca cineva iti spune "go".

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Daca cineva se enerveaza nu iti spune go >_> te injura frumos sau iti spune ca esti un copil
Atunci cand cineva iti spune go, te provoaca la un duel. Mai ales daca sta langa tine si da cu sabia in tine (adica.pe langa tine.amandoi sa fiti pe mod inamic sau pace)
in loc de go ai putea sa spui start.dar e prea mult de tastat laughing
Deci...go inseamna "start duel" mai pe scurt. Joc de 5 ani + deci stiu ce inseamna XD (nu joc ca un disperat.10h/24h pe zi. Joc 1-2 ore pe zi...pauze de o saptamana uneori.mai schimb serverele, etc.)

2 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Depinde daca te referi la duel si cand zice go inseamna ca sa dai aproba dar mai sunt si variantele, cristinei(cristynutza).

| Aliiinutzatha a răspuns:

Pai depinde cand sunt doi si ii enervezi iti spun,, go'' adica pleaca sau du-te, altii daca acepta sa e creasca iti spun s avi dpa ei