| catalin2k a întrebat:

de ce nu-mi merge doua placi de ram mi se restarteaza pc-ul cu ele si imi are nu stiu ce scris pe fond albastru in alt pc merg placile placa de baza este Asus a7v600-x e si placile sunt de 512 mb amandoua
mersi mult

4 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Esti sigur ca ai cumparat memorie DDR pentru placa ta de baza? DDR nu DDR2.

| catalin2k explică (pentru OctaLoL):

Sall nu ddr mai exact ddr 400 da dar in alt pc merge placile de ram merge si mie doar pe safe-mode

| CM7YRE a răspuns:

Scris albastru= bluescreen. Daca asta ti-a aparut la instalarea unui hardware nou, scoate-l si vezi daca iti merge Daca nu, reinstaleaza windows-ul.

| catalin2k explică (pentru CM7YRE):

Rami merg am incercat in alt pc.Dar nici windowsul nu pot instala acola la partiti tot asa imi apare cu albastru