| cristi4545 a întrebat:

SALL TPU Imi merge gta iv pe procesor Pentium(R) Intel-Core CPU E57000 @ GHz 3.00 (2CPUs)

Răspuns Câştigător
| al3ks a răspuns:

Da merge, procesorul asta il am si eu happy. dar trebuie si placa video buna, stii gen : Nvidia Geforce GT 220 sau ATI Radeon 550 HD happy Funda?

| al3ks a răspuns (pentru al3ks):

Apropo 2CPUs = Dual Core laughing

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Da merge, dar mai ai nevoie și de minim 2Gb de rami DDR3 și o placă video dedicată de minim de 512Mb.

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Pe procesor da la cerinte minime spre medi dar sa stii ca jocurile nu tin cont doar de procesor conteaza mai ales si placa video si memoria ram daca ai un pocesor bun si o placa video praf cum am eu o sa iti mearga jocul in reluare la fel si in cazul ramului trebuie sa tii cont de toate aceste lucrui cand iti ei un joc cel mai bine ar fi sa ii faci un test inainte, eu asa fac.
Intra pe game debate si cautati jocul slecteaza jos modelul de procesor si placa video dai next selecteaza si memoria ram si dai din nou next iar apoi iti va arata ce nu iti permite sa joci jocul.
Daca nu sti cum se numesc componetele intra in star sau run si scrie dxdiag, enter si o sa iti arate acolo ce componente ai in pc!

| AlinNeblea a răspuns:

O sa iti mearga dar pe low, procesor de asta am avut si eu, si tot Gt 220 1 gb si imi mergea pe low, iar pe medium sacada. Oricum, ESTE UN JOC FOARTE PROST OPTIMIZAT! Sper ca GTA V sa nu fie la fel