| eduardooo a întrebat:

mi-am facut un server de minecraft mi-am descarcat si hamachi am pus si online mod-false eu pot sa intru pe server dar prietenul meu nu poate.Are si el hamachi si s-a conectat la IP meu si ii da Can"t connect to server crying va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac ca sa pot juca cu prietenul meu.Dau FUNDA +Vot big grin! cat mai repede

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Este un lucru care nu stiu.
1 Merge servarul de minecraft pe hamachi la tine sau nu.
Iar daca merge si prietenul tau nu se poate conecta la servar.

Trebuie sa dezactivezi Windows Firewall, sa dezactivezi de tot din calculator ca sa iti mearga (din Windows, Antivirus, etc), dupa ce ai dezactivat acest lucru vezi daca poate sa intre atunci prietenul tau Mult Succes.

| eduardooo explică (pentru Mihail2020):

Da ce legatura are Windows Firewall si Antivirusl etc? Cu minecraft?

Tu habar nai ma!

| Mihail2020 a răspuns (pentru eduardooo):

1 Atentie cu limbajul.
2 Daca nu stii nimic despre conexiune de retea mai bine taceai.
3 Windows Firewall este acel lucru care nu lasa sa intre nimeni in reteaua ta adica cineva sa intre la tine in calculator fara voia ta ca haker, player, etc.
De aceea Windows Firewall este bagat in windows ca si default si sunt si in Antivirusi acest sistem pentru protejarea datelor personale.
4 Pentru prosti care nu stiu sa isi vada de treaba.
Tu habar nai ma! (Cand ajungi si tu in sistemul IT atunci sa ai si tu habar pana atunci stai in banca ta).

| eduardooo explică (pentru Mihail2020):

Ba l-am facut fara sa dezactivez windows firewall si antivirusul si mai stiu eu ce asa...shtt... slabule