| Rosolinul a întrebat:

Stiu ca e cam ciudat ca va intreb daca merge gta 5 pe laptop. Ma rog... gta 4 merge bine pe medium. Uitati aici info Laptop ASUS X540LA-XX002D, Intel® Core™ i3-4005U 1.7GHz, 15.6", 4GB, 500GB, Free Dos
Merge?

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Nu, nu merge, procesorul e foarte slab, chiar dacă ai avea 2. 4ghz cât se cere si placa tot cerinţe minime pentru joc, abia pe low ţi-ar merge cât de cât bine dar tot cu mult lag.

http://systemrequirementslab.com/cyri/requirements/grand-theft-auto-v/12455

Eu îţi spun să rămâi la gta iv.
Câteva jocuri care te poţi juca fără probleme prea mari ( AI PROCESORU' SLAB) :

Cs 1.6
Cs go
Cs Source
League of Legends
Warcraft III
World Of Thanks
Metin2
Samp (gta san andreas - multiplayer)
Asasin Creed, etc...
Presupun că le ştii şi tu, baftă!

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Și placa video?
Dar în principiu nu.

| maxpaynelol a răspuns:

Da,va merge pe low cu rezoluții mai mici.Din cauza RAM-ului dar și a plăcii video. Dacă mai adaugi încă 4GB RAM va merge mult mai bine.

| maxpaynelol a răspuns:

RaMless se vede cât de bine le ai cu ale PC-ului dacă te ie după cerințe...