| anonim_4396 a întrebat:

Sunt incepatoare la league of legends si nu inteleg care i faza cu tastele si combinatiile In special combinatiile Deci literele is abilitatile si numerele itemele parca Abilitatile si itemele se combine sau? Tin sa mentionez ca joc cu teemo

Răspuns Câştigător
| UnPisic a răspuns:

Nu prea sunt combinatii de taste (mai ales la Teemo)
Q W E R - sunt abilitatile tale
numerele sunt cele care au legatura cu obiectele pe care le cumperi in shop (dar nu toate obiectele fac ceva)
restul literelor pe care le folosesti uneori sunt F si D, depinde ce abilitati ai puse pe ele (sunt alea pe care le selectezi langa butonul de "lock in" cand intri in selectia campionilor.
Poti sa folosesti si abilitati si iteme dar in principal abilitatile sunt sursa principala de damage. Itemele de obicei te ajuta pe tine.
In rest...la Teemo nu prea ai ce sa faci, lol. e un campion relativ usor. Continua sa joci si ai sa intelegi cum merge.

3 răspunsuri:
| RobertRawr a răspuns:

Top lane Teemo - E, Q, W,E, E, R,E, Q, E Q, Q, Q, Q, W, W R, W, W
Summoners spells- Flash, Ignite sau Teleport
La rune: Sorcery si domination
Iteme: Ability power

| anonim_4396 explică (pentru RobertRawr):

Nu inteleglaughingDin cate stiu eu lane urile sunt bot, ad cary si mid(jungle nu stiu daca e lane) Poti explica in cuvinte mai simple? Multumesc anticipat

| RobertRawr a răspuns (pentru anonim_4396):

Rolurile sunt: Top, Mid, Jungle, Adc( Ad Carry), Si Support
Lanurile sunt: Top, Mid, Jungle, Bot
Daca vrei da-mi add si iti explic in joc happy