| anonim_4396 a întrebat:

Sunt incepator in lol si am strans 1700 IP si vreau sa-mi cumpar un caracter nou dar nu stiu pe care.Am invatat sa joc bine cu Kayle si cu Sivir dar nu fac fata la atacuri elaborate ca la Katarina.Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| StilleStrike a răspuns:

Kayle e praf lasa-te de el, Sivir e bun dar... nu e asa bun precum crezi tu.
Ia-ti Master Yi si gata.

| ElectrickFunny a răspuns (pentru StilleStrike):

Kayle nu este "praf".Sa luam skillurile lui Kayle:
Pasiva-Scade armura si magic resist-ul pana la 25%
Q-un CC destul de puternic care incetineste targetul pana la 55% plus ca are si un damage destul de mare.
W-Un heal destul de mare plus ca cresti viteza de misca pana la 30%
E- O schimba pe Kayle de la melee la range si ii creste damage outputul cu 240 damage la nivel maxim.
R-Opreste orice damage din a fi produs tintei alese.Aceasta este una dintre cele mai bune abilitati din joc, puterea de a face un coechipier invulnerabil este prea bun.
Doar imagineazati in timpul unui teamfight sa iti face invulnerabil poate schimba cursul acelui teamfight.
Numai vorbi ca e "praf" doar pentru ca nu faci killuri cu el cand alegi un campion te gandesti la echipa nu la cate killuri faci tu.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Amandoi ati merita funda dar momentan o sa incerc cu Master, multumesc pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alege un campion care iti place si invata sa joci bine cu el
eu joc foarte bine cu teemo chiar daca multi cred ca teemo e slab