| LetalShot a întrebat:

vreau raspunsuri cat mai rapide. am nevoie de codul de la netul de la wii cat mai repede.raspunsul bun si rapid va primi vot si funda.

Răspuns Câştigător
| Cristian_Alexandrescu_1995 a răspuns:

Uite asa te conectezi la internet :
Din Home Menu in Wii mergeti la Wii Options in stanga jos. Apasati Wii Settings. De acolo apasati sageata dreapta pana dati de "Country". Apasati si alegeti UK (numai asa merge internetul wireless momentan). Apasati OK si apoi mergeti inapoi in meniul Wii Options pana dati de "Internet". Apoi apasati "Connection Settings". Alegeti Connection 1, Wireless Connection, si apoi "Search for an Access Point". Asteptati cateva momente, pana cand apare o lista cu cele mai apropiate Access Point-uri, de acolo il alegeti pe cel care este al vostru sau la care aveti access. Apoi apasati OK, OK din nou, si va testa conexiunea. Daca a reusit, va aparea o cerere de update de sistem Wii. Apasati Yes to update.
Acum inapoi in Wii System Settings, cautati si apasati WiiConnect24. Selectati On si confirmati sa salveze setarile. Acum aveti internet pe Wii si puteti accesa Internet Channel si Wii Shop Channel de unde puteti cumpara joculete (Virtual Console - jocuri NES, SNES etc; sau WiiWare - jocuri noi) cu puncte Wii

Acum cum sa iei 500 de puncte Nintendo gratis (valabil doar in prima luna de cand ati conectat Wii-ul la internet)

| LetalShot explică (pentru Cristian_Alexandrescu_1995):

Pai am intrat dar imi spune cami trebuie pin

| LetalShot explică (pentru LetalShot):

La country

| LetalShot explică (pentru Cristian_Alexandrescu_1995):

Pai cum sa iau 500 sute de puncte?