| Tru3Darkness a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un xbox 360 si vreau sa il modez. Nu exista riscuri sa iau ban pe consola doar daca intru pe internet sau incerc sa joc multiplayer? Si jocurile cum le pot face? Stiu ca am nevoie de Dual Layer(Verbatim). De altceva?

Răspuns Câştigător
| Hector99 a răspuns:

Risti sa iei ban pe consola daca vrei sa ti-l modezi, si eu am xbox360 si nu e modat si eu zic ca meritahappy si nu stiu ce program trebuie ca sa iti faci jocurile baftahappy

| Tru3Darkness explică (pentru Hector99):

Din cate am auzit pot lua ban doar daca consola e mai din 2011sau mai noua... daca e din mai putin de 2011 am auzit ca nu au acel Firmware ca sa il protejeze. oricum daca nu pot sa il modez ar fi sa imi iau ps3 are grafica mai bunicica...

| Hector99 a răspuns (pentru Tru3Darkness):

Mda si eu am auzit ca ps3 are si net gratis si grafica bunahappy

| Tru3Darkness explică (pentru Hector99):

Daa singurul lucru e la Xbox ca poate fi modat. In rest nu prea vad mari calitati. grafica sa zicem ca e bunicica dar la ps3 e mai buna +net gratis+ ca eu sunt obisnuit cu ps. Singurul lucru care ma atrage mai mult la xbox e modatul ca in loc sa imi iau un joc pe ps3 cu 1mil sa zic imi fac 15 pe Xbox. asta e toata chestia...

| dmrtr a răspuns (pentru Tru3Darkness):

Xbox-ul 360 are grafica mai buna decat ps3!
dar si ps3-ul este o consola foarte buna tongue

5 răspunsuri:
| ZzP1nG a răspuns:

Iti explic eu cum e. Vine in felul urmator cu modarea la xbox 360 slim sau pha, ca sa il modezi ai 2 metode, unu cu un cip si a-2a metoda prin dvd-rom. prima metoda: multi zic ca prima metoda e mai scumpa+ ca daca intri pe net esti banat in 10-30 de secunde daca nu pe loc, si jocurile le copiezi direct ep HDD. a 2-a metoda cea pe dvd-rom:se face cu LT(se schimba softul la DVD-rom)si jocurile se scriu cu un DVD-writer cu ihas max burner ceva de genu nu mai stiu sigur, si cu dvd + DL (double layer) de la Verbatim, si daca scrierea iese 100% poti juca online(am inteles ca e o rata de succes la aceste dvd-uri, ori cel care mi-a zis mie a gresit, oricum merita XBOX fata de PS3, pe xbox ai si kinect(si sunt ceva jocuri pe senzor) si forza motor's...