| anonim_4396 a întrebat:

Sall. un program care sa filmeze jocurile bine si sa nu creeze lag

nu vreau fraps sau badicam pentru ca cand filmez cu fraps sau bandicam minecraft-ul se vede foarte urat (un fel de lag) dar in joc nu am lag deci raspuns la problema cu minecraft-ul (doar el se vede asa ) sau alt program bun

Funda

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce sistem ai? Nu de alta, dar indiferent de program, iti trebuie un sistem puternic care sa faca fata si jocului si procesului de captura/encodare in timp real.

| Nume2 a răspuns (pentru KodrutZ):

Indeplinesc cerintele de la minecraft si am si in jur de 100 fps cand nu filmez si 20-30 cand filmez

| KodrutZ a răspuns:

Ce procesor ai si cit ram? Depinde foarte mult si de setarile din fraps/bandi si mai ales de rezolutia folosita.