| BubblessMc a întrebat:

Sallut. Sunt baiat si am 13 ani. caut inca un baiat care se pricepe la minecraft de varsta asemanatoare si care vrea sa facem videoclipuri pentru youtube... app si sa stie sa faca sv prin hamachi. Mersi anticipat. Uitati idu meu de skype : semi.marian

Si cum vi se pare videoclipul asta? http://www.youtube.com/watch?v=1QsgVSHLhnk

Răspuns Câştigător
| Tentacle111 a răspuns:

Mai cauta poate o sa gasesti! Eu am 14 ani si vin a 8 deci nu mai am timp de jucat.
P.Stonguerin Hamachi e cel mai usor sa fac server.
Si inca cateva lucruri:
1.Ia-ti macar un mod, doua, care vrei tu si viitorul tau partener.
2.Alegeti un skin cool.
3.Trebuie sa filmezi in timp ce te joci, deci ai putea sa ai lag si iti recomand casti.(pentru un microfon mai bun, nu cel din PC).
4. Daca ai calculator cu monitor si procesor iti recomand pentru filmat Fraps(e foarte bun), iar pentru laptop iti recomand XSplit pentru ca nu mananca resursele asa cum face fraps.
5.Gaseste pe cineva cu care sa vorbesti, adica cu castile, nu doar pe chat.Trebuie sa vorbesti mereu si sa razi(sa nu plictisesti oamenii).
SuCCes!

5 răspunsuri:
| ELEMENT3110 a răspuns:

As juca eu cu tine dar nu imi merge sa downloadez programul pentru servar.(Am 12 ani si10 luni, baiat si am o experienta in minecraft atat de mare incat stiu tot despre joc inclusiv tot ce inseamna redstone)Si cu vidoclipul e tare melodia dar videoul e cam plictisitor, daca ar fi fost videoul animat si vaca in 2 picioare si cu ochelari ar fi fost super tare!

| Tentacle111 a răspuns:

E cam nasol sa joci Minecraft simplu...te plictisesti la un moment dat. Minecraft cu technik pack sau alte moduri de survival tari ar fi faine.
BaFFFta.

| BubblessMc explică (pentru Tentacle111):

Da frate.pot juca si cu moduri daca vrei...

| BubblessMc explică (pentru Tentacle111):

Chiar asta care mi-ai spus le stiu big grin...am vrut sa-ti dau funda dar ..hmmm..si chiar n-ai timp pentru videoclipuri?

| Tentacle111 a răspuns (pentru BubblessMc):

Din pacate nu... daca as vrea sa fac am o gramada de prieteni inebuniti dupa aceasta idee, dar mie nu prea imi place.Cred ca la anul o sa fac un canal cu un prieten, dupa ce dau examenul sa imi fie mai usor.Mai pune intrebarea inca o data. Poate gasesti pe altcineva.Salutari!

| Tentacle111 a răspuns (pentru BubblessMc):

Mai cauta poate o sa gasesti! Eu am 14 ani si vin a 8 deci nu mai am timp de jucat.
P.Stonguerin Hamachi e cel mai usor sa fac server.
Si inca cateva lucruri:
1.Ia-ti macar un mod, doua, care vrei tu si viitorul tau partener.
2.Alegeti un skin cool.
3.Trebuie sa filmezi in timp ce te joci, deci ai putea sa ai lag si iti recomand casti.(pentru un microfon mai bun, nu cel din PC).
4. Daca ai calculator cu monitor si procesor iti recomand pentru filmat Fraps(e foarte bun), iar pentru laptop iti recomand XSplit pentru ca nu mananca resursele asa cum face fraps.
5.Gaseste pe cineva cu care sa vorbesti, adica cu castile, nu doar pe chat.Trebuie sa vorbesti mereu si sa razi(sa nu plictisesti oamenii).
SuCCes!