| Brangspears a întrebat:

Sallz,daca am un DVD cu Windows 7 Original cumparat cu licenta si tot, daca vreau sa instalez pe mai multe calculatoare(4) in aceeasi zi,toate fiind ale mele,exista vreo posibilitate sa mi se blocheze licenta(codul) sau ceva de genul?

Raspundeti pls, dau funda.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Nu merge sa instalezi windows-ul pe mai multe calculatoare cu aceeasi licenta. Doar pe un singur pc merge pentru ca iti inregistreaza MAC-ul de la placa de baza. Daca ti se strica placa de baza de pe pc-ul la care ai instalat win cu licenta si ai schimbat-o, nu mai merge nici pe acela instalat decat dupa ce dovedesti cu acte la Microsoft schimbarea placii de baza.
Bafta!