| Metalblo a întrebat:

Am o intrebare despre PC-ul meu. Am cumparat un calculator de mult timp, si inca il folosesc. Dar de ceva vreme imi apare in coltul ecranului de jos sa activez licenta, ceva de genul.
Chestia este, ca atunci cand am cumparat calculatorul l-am luat to un CD pentru instalare windows 10 si l-am dus la un prieten sa-l instaleze. Acum imi zice sa introduc un cod pentru reactivarea licentei.
Intrebare: Codul pentru licenta este in CD? Ca vreau sa-l reintroduc dar habar n-am cum sa-l gasesc. Salut.

Răspuns Câştigător
| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Nu e adevarat, prietenul lui nu a activat windows-ul, frt gasesti cd-key-ul pentru windows in cutie sau pe eticheta, nu mai stiu exact, bafta

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Cred ca prietenul tau ti-a cam tras teapa. Nu trebuia sa iti apara asa ceva daca l-ai instalat cu cd original.

| Metalblo explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Okay, mersi, acum trebuie sa merg la sat inapoi sa vad unde e cutia xD

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru aXy99):

Nu e adevarat, prietenul lui nu a activat windows-ul, frt gasesti cd-key-ul pentru windows in cutie sau pe eticheta, nu mai stiu exact, bafta