| LanguageMaster a întrebat:

Dacă cumpăr Windows 10 cu licență pe câte calculatoare pot să instalez?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de pret. Cand il cumperi scrie pe cate unitati ai dreptul. De obicei doar pe unul. Licentele care nu sunt OEM le poti, insa, muta si pe alt calculator.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de licenta. Majoritatea se pot instala pe un singur PC. Dar poti oricand sa dezactivezi windowsul de pe acel PC si sa-l pui pe un altul. Sunt si variante care pot fi instalate pe mai multe PC-uri, ca de exemplu Windows 7 Family Pack care putea fi instalat pe 3 PC-uri simultan.
Daca PC-ul tau a venit cu Windows gata instalat ala nu-l mai poti muta pe alt PC, e legat strict de acel PC si o sa "moara alaturi de el"