| Randy Orton a întrebat:

Salu TPU! Am incercat recent sa fac un server public de SAMP (San Andreas Multiplayer). M-am uitat la videouri pe net, asa ca am incercat. Unele spuneau ca imi trebuie PF Config, altele ca nu. Am downloadat un server de aici: http://www.sa-mp.com/. Am facut totul in server.cfg (numele, parola, lanmode, announce). (Am incercat mai demult si cu alte servere Stunt gata facute, pe care le-am downloadat, dar tot nu a mers...) Am pornit samp-server, am luat ip-ul de aici: http://www.mio-ip.com/ si cand am pornit SAMP-ul, imi scriu ip-ul si imi apare: (Retrieving info...) si ip-ul meu (samp-server era pornit). Nu stiu ce sa fac! Imi doresc foarte mult un server de SAMP. As dori sa imi faceti un tutorial, pe romana, nu sa-mi dati un video care nu e sigur, care sa imi zica cum sa fac un server public de SAMP.

19 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Pai fa-ti port forwarding cred ca ai modem/router daca da cauta tutorial de port forwarding pentru routerul/modemul tau sau foloseste hamachi sau alta retea vpn

| BlueSquare a răspuns:

Mai dupa ce ai facut chestia aia cu server.cfg intra in samp.exe (in samp)
Dai la add server si scrie localhost:7777
Iti merge sigur nu conteaza ce nume ai dat tu sv-ului. Funda?

| Ra1NbOw24 a răspuns:

HostName: || ManiacX || The GodFather Server (0.3x) ||
Address: 89.46.222.149:7777
Players: 7 / 150
Ping: 5
Mode: ManiacX *@* GF v0.2
Map: San Andreas
Este un svr nou deschis cu un gameplay minunat, te invit sa joci si nu o sa regreti!

| Leo28 a răspuns:

Best Gaming: RPG Server (v2.1.8 - /update)
Address: rpg.b-gaming.ro:7777
Mode: BG:RPG v2.1.8
La 25 - 50 ore fara afk primiti o masina gratis de la dealer moca.
La 10 playeri adusi cu dovezi si 50 de ore fara afk primiti agent.
Servarul este RPG playeri sunt destul de multi un staf acceptabil nu foarte bun cum zic alte servare si de fapt sunt praf! daca vrei sa incerci vino la noi si te convingi!

| FernyZU a răspuns:

Deschiderea serverului de SA:MP RPG.GAMESTYLE.RO.

Data programata: 14.12. 2016, ora 16:00.
Serverul este gazduit la zeroping.ro si detine 100 de sloturi cu posibilitate de marire oricand.
Serverul va beneficia de update-uri din 2 in 2 zile de catre scripterii nostri.
Pentru inceput orasele Los Santos si Las Venturas vor fi deschise.
Economia serverului va fi una de tip medie.
Serverul detine foarte multe sisteme care sunt avansate si pe plac.
Donatiile sunt folosite pentru plata serverului si pentru intretinerea comunitatii GameStyle Romania, in schimbul donatiei sunteti rasplatiti cu puncte premium pe server cu care puteti sa cumparati diverse chestii din [/shop].
Panel: http://gamestyle.ro/panel

Factiunile serverului sunt:
Departamente - Los Santos Police Departament, Las Venturas Police Departament, Federal Bureau of Investigations, National Guard.
Mafii: Los Zetas, Grove Street, El Loco Cartel, Ballas Family.
Factiuni pasnice & mixt: Taxi LS, News Reporters, School Instructors LV, Paramedic Departament LV, Hitman Agency.
Levelul minim pentru departamente este de level 7, levelul minim pentru factiuni pasnice este level 5 iar pentru Hitman Agency este 10.

Joburile serverului sunt:
Farmer, Arms Dealer, Detective, Trucker, Mechanic, Drugs Dealer, Fisherman, Car Jacker, Pizza Boy, Bus Driver, Garbage Man.
Joburi care vor fi adaugate in urmatoarele update-uri: Programator, Vanzator de Inghetata, Quarry Worker si Apicultor.

In perioada 14.12. 2016 - 02.01. 2017 va fi organizat evenimentul Advent Calendar (bonus / giftbox / quest / multe alte surprize), detalii in link-ul de mai jos:
http://forum.gamesty...22016-02012017/

| Zkll a răspuns:

GTA.STAR-ZONE.RO:7777
Incercati serveru asta e mod GodFather si e ruperehappy Admini de treaba, te ajuta cu orice vrei.

| sebi29 a răspuns:

Hei nu te lua dupe ei uitate in sv cfg
cauta
port si pune 7777
uite un exemplu
port 7777
de aia nu-ti merge pricepi

| SenKing a răspuns:

Rpg.redgame.ro
Un server deschis in aceasta luna, cu un sistem de rob original, in banca din lv.

| Casian20001 a răspuns:

Dupa ce pornesti samp servre, te conectezi cu localhost:7777 si merge happy am si eu serv.

| Casian20001 a răspuns:

Porneste serverul, dupa care nu pui ip ala, scrii Localhost:7777
atat big grin

| bobi_3629 a răspuns:

HostName: B-GAMING RPG | Alegem helperi, app pe forum!
Address: rpg.b-gaming.com:7777
Players: 3 / 50
Ping: 44
Mode: RPG Romania 1.0.0.32
Language: RO / EN

CEL MAI BUN SERVER! NOU DESCHIS! OWNER DE TREABA! SE ALEG HELPERI! BULLET GRATIS DE BUN VENIT + 50 PUNCTE PREMIUM + QUAD + LEVEL 5! GO GO GO!

| Myhay_Claudiu_1997 a răspuns:

Sall sper sa te ajut
1. descarci un sv de samp de pe net
2. intri pe www.sa-mp.com
3. descarci samp0.3z Windows Server
4. extragi 3 fişiere numite announce, samp-npc, samp-server
5. apoi intri pe siteul acesta http://ipaddress.com/? gclid=CIPO2f2Hv70CFTHItAodmTkAHA
6.intri in samp-server si gata
funda?

| Myhay_Claudiu_1997 a răspuns:

Aaa si am uitat ceva sa iti iei ip de pe siteul asta http://ipaddress.com/? gclid=CIPO2f2Hv70CFTHItAodmTkAHAsi il adaugi la favorite

| Gutzan_Pavel_1996 a răspuns:

Da ca doresti sa joci pe serverul tau te poti juca numa singur scrie asa ceva la samp si te vei putea conecta le serverul tau localhost:7777 bafta

| lovewar a răspuns:

Vezi ca ai nevoie de hamachi uite de aici il iei : http://download.chip.eu/ro/Hamachi-2.1.0.166_123917.html si dupa ce il instalezi iti faci tu singur un network cu numele care vrei de ex abc.123 si pui o parola ex 123456 sau abcd dupa copii IP de sus de la hamachi si il adaugi la favorit in SA:MP si iti va merge :P sper ca te-am ajutat daca nu da-mi add catalinaligator@yahoo.com poate te ajut mai bine.

| ForTzA123 a răspuns:

HostName: BvZonE [0.3x] :RPG Server
Address: 46.108.107.63
Players: x/50
Ping: 10
Mode: RG:RP v5.6 - RPG
Map: • LS and LV •

| Boblyducky a răspuns:

HostName: Romania Craiova Drift [O.3x Vip Cool Free!
Address: craiovadrift.zapto.org:7777
Players: 20 / 80
Ping: 1
Mode: Craiova dRIFt V4.0
Map: /Buyvip

| Gabriel_Alexandru_1994_CvfP a răspuns:

>>> 89.33.242.197:7777