| Cristian_Andrei_2000 a întrebat:

Salu TPU!
Daca imi cumpar CS GO de pe G2A si introduc codul in steam imi activeaza contul sau trebuie mai intai sa cumpar de pe steam?
Este prima oara cand vreau sa cumpar si vreau sa stiu pentru a nu da bani in plus dupa.
Primul mesaj bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| valy01 a răspuns:

Trebuie doar să introduci codul cumparat de la G2A pe steam, nu mai trebuie să-l cumperi și de acolo.

| Cristian_Andrei_2000 explică (pentru valy01):

Eu ma refer ca am cont limitat si imi zicea ca trebuie sa bag 5 euro iar daca cumpar in joc de pe g2a mi se activeaza contul?

| valy01 a răspuns (pentru Cristian_Andrei_2000):

Contul e deja activat, doar că trebuie să bagi bani pe el, apoi cumperi jocul si il activezi pe steam.

5 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Sa-l cumperi si dupa! Succes si da-le omoru!
Salut, sper ca ti-am fost de folos, daca da, ajuta-ma si tu cu o funda

| Ruski a răspuns:

Salutare! Trebuie doar sa cumperi codul, iar apoi deschizi fereastra de la Steam cu Add a new game si introduci codul. Apoi, jocul va fi activat.

| DumitruMarcel a răspuns:

Deschizi steam si ai undeva jos add a game dai acolo dupa dai pe activate a product on steam si bagi codul acolo.