| Adiiancuu200033 a întrebat:

Saluatre,am un laptop Asus tuf cu procesor Intel i7 10870h si un gtx 1650, procesorul se incinge foarte tare in jocuri (88-98 grade), desi este folosit 18-30%,placa video nu sare de 80 de grade desi este folosita 85-98%.De ce procesorul ajunge la temperatura asta?

3 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

La 98 de grade poti sa pui carnea linistit ma si mir ca mai rezista saracul procesor, fie coolerul nu se mai invarte, fie il tii pe brate, fie e plin de praf si scame, nu te mai juca jocuri cu o grafica puternica si du-l la un service sau risti sa ramai fara el si dezactiveaza Turbo Speed.

| Adiiancuu200033 explică (pentru DonMoldo):

Il am de 1 an, acum 3 luni a fost in service Altex pentru schimbare ventilator si curatare, acum se aude si un bazait

| DonMoldo a răspuns (pentru Adiiancuu200033):

Sistemul de operare, driverii, sau placa de baza defecta.
Prima oara dezistaleaza-ti drierii audio, dupa care instaleaza-i din nou. Daca tot ai bazaitul acela, singura optiune ramasa este sa reinstalezi windows-ul.
Chiar si asa dupa toate astea tot se aude acel bazait, du-te cu laptopul la service.