| ionuttatar a întrebat:

Am un laptop Acer cu procesor i5 2450m 2. 50ghz si placa video nVIDIA gt630 m 2gb, dar am o problema, se incalzeste foarte tare, aproape arde, temperatura HDD este de 36 grade iar procesorul 57 in idle.Este mare temperatura?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Temperatura la hdd e foarte ok pentru un laptop.
La cpu e putin cam maricica(normal era undeva la 40-50), dar oricum, nu-i de ingrijodat inca. Fiind laptop, e de ingrjirat cand o sa ai in idle 70+ si in jocuri 85-95+

| DeyCj a răspuns:

În idle e cam mărișoară pentru procesor. Când l-ai dus ultima data la curațat de praf?
Daca nu l-ai curățat de praf ar fi o idee bună s-o faci.50-100 de lei te costă. Succes

| CoL00SaL a răspuns:

Da de unde...glumesti? ...este o temperatura normala.Mai sterge-l de praf daca te pricepi sau du-l la un service care il curata de praf.Bafta!

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Procesoarele Intel de pe laptopuri lucreaza eficient la 60C, deci nu este problema.
Daca ti se pare ca scoate miros de ars poti cumpara un stand de laptop.

Răspuns utilizator avertizat