| cherychery a întrebat:

A-si vrea sa imi cumparo placa video dar nu stiu de care sa imi cumpar pentru a fi compatibila cu pc-ul meu. Aici sunt specificatii-le pc-ului :

-placa de baza Hewlett-Packard 0A60H

-procesor Intel Pentium Dual CPU E2160 de 1.80 GHz

-memoria ram este ddr2 cred ca si placa de baza este tot ddr2 (cu toate ca nu-s sigur). Acum problema este: placa video trebuie sa fie tot ddr2? si daca are vreo legatura biti de la pc cu placa(am windows 8.1 pe 32 biti) placa trebuie sa fie tot pe 32 biti sau poate fi si mai mare? Va rog daca va pricepeti la calculatoare sa imi dati un sfat

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e nici o problema, in afara de cea ca sistemul e complet depasit daca discutam de jocuri iar doar placa video nu o sa ajute mai cu nimic. Sfatul meu e daca il tii pentru net/filme, tine-l mult si bine, dar merita pus un Linux pe el ca sa stai linistit cu virusii si problemele de securitate. Daca discutam de jocuri, vinde-l(vreo 300 RON zici mersi daca iei pe el) si ia ceva mai de 2015...