| vATRA a întrebat:

Acum cateva luni m-am hotarat sa fac un canal de gaming.Am inceput cu AC 3 The tyranny of king Washington iar apoi am continuat cu Cod Mw si altele.Problema este ca fac abonati foarte greu.Cu mare chin am ajuns la 35 de abonati, iar numarul nu mai creste cu toate ca eu inca postez video-uri.Am rugat foarte multi youtube-ri cu cateva mi de abonati sa ma ajute cu o promovare ca sa cresc si eu in popularitate,dar de fiecare data respunsul a fost acelasi "NU!" sau "Fac promovari doar pe bani!"Asa ca daca un gamer roman care este cat de cat cunoscut, vrea sa ma ajute si pe mine cu o promovare pentru a creste, acesta este canalul meu:
https://www.youtube.com/user/edge24ful

Si tin sa mentionez ca nu vreau "milioane" de abonati,vreau doar sa am pe cineva care sa imi dea sfaturi, sa ma atentioneze, si sa ma sustina.

Va multumesc! Si sper ca cineva sa ma ajute:D

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ai ales un domeniu în care e concurența mare. Când sunt multe oferte oamenii aleg. Nu poți să-i obligi și e de prost gust să tot insiști... happy

| AlexVizitiu a răspuns:

Din cate am vazut ai sters canalul sau l-ai pus pe privat.Eu iti zic sa nu te lasi.Si eu ma chinuiam la inceput cu 10 subscriberi dar azi am ajuns al numarul de 110{nu e stie cine ce, dar mult mai bine fata de inceput}.Cu ajutorul unui prieten care mi-a facut promovare si unii oameni care chiar se uita la videouri, sunt activi etc...am ajuns sa am un canal OK si chiar cativa fani o.O.Deci mai incearca, in final toti YouTuberii cunoscuti au inceput de jos, deci...
P.S:Ai putea sa-mi spui la ce YouTuberi ai apelat{cu promovarile}.

| vATRA explică (pentru AlexVizitiu):

De sters chiar am sters contul deoarece am vazut o gramada de conturi cu 2-3 video-uri cu minecraft si cu cateva sute de subscriberi si eu care aveam aproape 100 de video-uri si postam aproape zilnic stateam cu 36 de subscriberi.Dar am deschis altul si am inceput o serie de Gunslinger dar pana la urma dupa vreo 4 parti m-am lasat.