| akka4 a întrebat:

Salut all! am si eu o problema cu un HDD extern. sincer nu mai pot de nervi... problema este urmatoarea: incerc sa copiez un film din calculator pr HDD-ul asta extern (filmul este de HD 1080p si are aproape 10GB) ok toate bune, ruleaza fara probleme, doar ca nu ma lasa sa il pun pe HDD sad. cand incerc sa il copiez imi spune ca fisierul pe care vreau sa il copiez este prea mare sad a mai patit cineva asa ceva? cum pot sa rezolv tonteria asta?

Răspuns Câştigător
| R0VER a răspuns:

Trebuie sa ai spatiu suficient pe hdd, apoi cu un arhivator, winrar de exemplu, sa-l arhivezi in parti mai mici, de expl de 1GB, le copiezi pe toate pe extern, dupa care dezarhivezi de pe hdd-ul extern, si in final stergi partile arhiva. gata! dar, inca o data: ai nevoie de spatiu - cel putin inca 10 giga pe fiecare

| akka4 explică (pentru R0VER):

Multumesc mult. chiar cred ca va da rezultate 100% sfatul tauwinking am incercat si eu sa arhivez insa nu7 pe parti si memoria arhivei ramanea aceeasi. ok multumesc inca odata!

| R0VER a răspuns (pentru akka4):

Te rog, cum pot sa schimb statutul de la membru junior, pentru ca vreau sa trimit un raspuns la cineva si nu ma lasa sad

| akka4 explică (pentru R0VER):

Trebuie sa raspunzi la cat mai multe intrebari, sa stringi voturi, funde (sa faci multe puncte)