| IDaniel a întrebat:

Am aceasta placa video pe pc-ul meu https://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/ si deocamdata nu am driverul de amdinstalat pentru ca am un monitor mai vechi ce poate fi conectat doar la placa de baza si daca nu am hdmi sau altceva sa il pot conecta la placa video nu pot instala ultimul driver pentru ea, Cu toate acestea am fps 60 pe mediun in League- Of Legends. Intrebarea mea este daca ma pot juca pe ea fara sa o stric un vreun fel. adica nu vreau sa o stric daca nu am driverul inca. Deci pot sa joc jocuri gen Hitman Absolut pana imi instalez driverul fara sa stric ceva la ea?

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Deci, sa inteleg ca placa video are port HDMI si monitorul are port VGA, pai cumpara-ti cablu HDMI to VGA si conecteaza monitorul la placa video.
Spune-mi ce OS ai si o sa-ti dau si un driver compatibil.

| IDaniel explică (pentru RaduTN):

Ok am sa imi cumpar multumesc de ajutor, dar daca ma joc asa e vreo problema? as putea strica ceva?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru IDaniel):

In loc sa dai o gramada de bani pe acel cablu, mai bine folosesti un adaptor DVI - VGA si conectezi placa video la monitor cu acel cablu pe care l-ai folosit pana acum.

| RaduTN a răspuns (pentru IDaniel):

Nu, nu se strica nimic. Doar ca arata urat si performantele jocurilor sunt scazute.

| IDaniel explică (pentru SilviaDulcik):

Tocmai am cumparat un adaptor DVI- VGA si nu functioneaza. ramane imaginea neagra oare o fi prea vechi monitorul pentru placa mea video? are cam 6-7 ani monitorul. tongue