| madalinbest13 a întrebat:

Am cumparat o placa video noua si vreau s-o montez. Placa de baza are o placa video incorporata si are un slot jos pentru o alta placa, dar este pus invers, cu bucata mai mica spre dreapta. Cum fac sa pun pun placa video?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Probabil ai luat placa video pentru slot AGP iar placa de baza are slot PCI-Express sau invers. Intai trebuie sa te informezi ce sloturi are placa de baza.
Sau poate confuzi notiunea de placa video integrata. Daca ai alta placa video intr-un slot, trebuie sa o scoti si sa o bagi pe cea noua.

| Jipa95 a răspuns:

Nu esti destul de expliciti fa niste poze placii pentru ca noi nu stim ce sistem ai si cum trebuiesc mutate placile pe sloturi.