| PetreaValentinCostel a întrebat:

Salut, am dat la nVIDIA control panel la manage 3d settings si apoi am dat restore.
Am dat un restart la calculator si se porneste calculatorul nu mai merge cu placa video ci doar cu placa integrata, placa video merge pe alt calculator, dar pe a meu nu.
Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Baga placa video inapoi in PC-ul tau, lasa-l sa porneasca cum vrea el, poate chiar va porni cu cea dedicata, daca nu te duci tot la nVIDIA control panel si tot acolo la 3D selectezi configure souround/physx iar la pysx setings vezi pe ce e pus, normal sunt 3 optiuni,auto, cpu sau placa ta, daca e pus pe cpu seteaza pe auto si vezi ce se intampla normal ar trebui sa o foloseasca pe cea dedicata, daca nu selecteaza placa dedicata, nu uita sa dai apply dupa fiecare incercare.

| PetreaValentinCostel explică (pentru Tudy000):

Am bagat placa video in alt calculator si am resetat-o, apoi am bagat-o la mine si a mers, dar mi s.au dezinstalat toate driverele.
Multumesc pentru raspuns.

| Tudy000 a răspuns (pentru PetreaValentinCostel):

Lasa si tu o funda daca vreiwinking