| anonim_4396 a întrebat:

Am doua probleme in a juca Call of Duty: Infinite Warfare 2016 SI MAFIA 3 2016.
La primul Call of Duty imi spune - Your CPU does not meet the minimum specification for running Call of Duty: Infinite Warfare iar la al doilea Mafia 3 intra in joc la setari si cand dau sa porneasca jocul nu porneste arata o imagine cu un pod si sta pe loc nu face nimic. Am aceste piese in pc -
Am un procesor Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40 GHz 3.40 GHz
16 gb ram
AMD Radeon HD 7900 Series
Nu ma pricep la piese pc decat foarte putin dar am auzit si am cautat cerinte si pe internet si ar trebui sa ruleze aceste doua jocuri. De ce am nevoie spre a putea juca acest joc pentru ca indeplinesc cerintele dar tot nu stiu care este greseala. Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Dupa descriere ar trebui sa mearga perfect, incearca sa descarci Direct X 11, si verifica in Control panel sa ai instalat Microsoft Visual C++ 2015 si Adobe flash player

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Babacu_Viorel_1962):

Am un Adobe Flash Player 23 NPAPI, Microsoft Visual C++ 2015 pe 64 BIT SI 86 BIT, si cred ca aveam si direct x 11 dar am downloadat altul si l-am instalat si tot nu merge. Am jucat destule jocuri instalate tot de mine si acum chiar nu stiu care este problema pentru ca cerinte am

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Scuze daca gresesc,depinde si de unde ai descarcat jocul,sunt siteuri, unde descarci si jocul este crack-uit, adica nu iti trebuie serial, atunci cauta in folderul unde ai descarcat jocul, crack-ul si copie-l in folderul unde ai instalat jocul.(copy-paste). Daca ai putea oferii mai multe detalii ar fi OK.Eu am instalat Call of Duty infinite W.si merge super.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Babacu_Viorel_1962):

Am descarcat de pe cel mai mare site romanesc si nici asta nu este problema am copiat daca nu ma insel 13 chestii care erau in folderul crackului si toate alea cu direct x si Microsoft visual. E jenant chiar ceva nu e in regula sa fie cumva ceva de la dual core?

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Dragul meu tu la specificatiile PC-ului ai scris I7, dar acum spui ceva de dual-qore, daca procesorul este dual-qore nu o sa mearga jocul.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Babacu_Viorel_1962):

Asta e ideea ca nu sunt asa priceput la piese si habar nu am daca este ceva cu dual core sau nu

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Tasteaza in casuta de cautare la start dxdiag apoi run si se va deschide o fereastra unde iti poti citi configuratia PC-ului prima la deschidere iti va spune tipul placii de baza, a procesorului si cati ram ai pe PC, sus dai clik pe a doua casuta si vei afla modelul la placa video, apoi mai vb.Bafta

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Babacu_Viorel_1962):

Este scris mai sus modelul unde am pus intrebarea