| 9mmChris a întrebat:

Salut.
Am facut acum 2 luni primul meu pc din piese si era totul ok pana cand am instalat windowsul.
Am un i3-10100, placa video e doar cea integrata(uhd630)
1x 8gb ram hyperx
1tb seagate ironwolf
si b460m vdh pro ca placa de baza.
Problema e ca toate jocurile dau freeze pentru cateva secunde cand se incarca texturile,
de exemplu in gta v cand ma plimb prin oras sau in fortnite, cand imi dau deploy sau umblu pe mapa.Cu niste drivere mai noi de la Intel uhd630 chiar aveam doar 1fps de parca ar fi fost limitat.
Plz help de 2 luni incerc sa rezolv.

Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

Problema este cu placa video, foarte multa lume se plange si cauta solutii.
Din pacate nu exista o solutie universala care sa functioneze la toti, dar uite aici o lista cu posibile fix-uri : https://docs.google.com/......LHPhvb/pub

| 9mmChris explică (pentru Trixt3r):

Fix problema mea si cu suspiciunile mele
deci ar trebui sa iau o placa video de minim 2gb vram cum ziceau altii?

| Trixt3r a răspuns (pentru 9mmChris):

Da, asa este recomandat.

5 răspunsuri:
| Trixt3r a răspuns:

Pentru "gta V" nu ai nevoie de mai mult.

| 9mmChris explică (pentru Trixt3r):

Eu ma asteptam sa duca gta v ul fara probleme
dar cand vad cate jocuri se blocheaza cand isi dau load la texturi
nu e crash
da e freeze pentru cateva secunde
si nu doar la inceput
pe tot parcursu de schimbari de texturi si chestii

| Trixt3r a răspuns (pentru 9mmChris):

Pc-ul duce GTA V, problema este cu placa video onboard, este problema cunoscuta de Microsoft, dar vad ca nu se agita sa o rezolve.