| CersetoruVesel a întrebat:

Salut,am facut rost de windows 7 ultimate pe 64bit may 2013 si daca il bag in laptop si dupa ii dau restart nu imi apare nimic windowsul porneste normal, la un prieten a mers el avea windows XP iar eu am windows 7 ultimate pe 32 bit...stie cineva care e problema?

3 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

Tu ai vazut ceva dar n-ai vzut tot:
1. Faci cd/ dvd/ stick usb bootabil cu windows.
2. Bagi cd/ dvd / stick in pc dai restart,! te uiti repede ce F trebuie sa apesi( ex F12). Scrie instant flash!
Alternativa - intri in boot meniu ( alt F) si selectezi la boot order Cd/ dvd / stick.
3.Astepti sa se incarce, selectezi partitiile (Eu las doar una).
4. Astepti sa se instaleze, se restarteaza automat si Gata.
5. Drivere
6. Imi dai funda pentru ca am scris roman aici

| CersetoruVesel explică (pentru nurckye):

Nu imi apare sa dau f12 apare direct starting windows

| nurckye a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Nu neaparat f12, poate fi ori care alt f