| KnDYonutzz a întrebat:

Salut am facut si eu un server de cs si vreau sa-l dau la prieteni dar nu merge stiu ca trebuie sa fac un dns, dar am inteles doar la Ip-uri dinamice eu am stabil care nu se schimba si orice server fac am ipu:192.168.1.2:27015 Daca trebuie sa fac un dns cu no ip sa ma invete cineva va rog chiar imi doresc sa fac un server si sa intre prieteni etc. Daca vreti sa ma ajutati-ma gasiti pe facebook Laur Yonut Din Craiova

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa faci portfowarding din router la portul 27015 catre 192.168.1.2 si dupa dai ip-ul extern prietenilor pe care il afli de aici www.adresameaip.ro

| KnDYonutzz explică (pentru Intruder19):

Am romtelecom si la mine nu e portfowarding cand intru am vazut ca e asa Avansat/Port USB dau acolo ca daca vreau sa bag un port usb imi scrie nume parola si portu cum fac? Daca trebuie sa fac asa.

7 răspunsuri:
| KnDYonutzz explică:

Am router Rmtelecom

| Intruder19 a răspuns (pentru KnDYonutzz):

Cauta pe net modelul tau si nu e romtelecom e ceva Huawei si gasesti cum sa faci port fowarding pentru el.

| KnDYonutzz explică (pentru Intruder19):

Este un Huayei HG658 si n-am gasit cum sa fac portu am gasit doar modelu. Poate esti si tu de la Telekom si stii modelu sau ai un prieten sa-mi spui si mierolling on the floor))))

| KnDYonutzz explică (pentru Intruder19):

Am Huayei HG658 poate stii cum sa fac.Doar daca stii.Ti-am spus am intrat la setari si am gasit ceva gen USB Port si imi dadea Name parola si portu.Ce fac scriu numele serverului si parola aia cu 12345678 si portu 27015?

| KnDYonutzz explică (pentru Intruder19):

Este un Huayei HG658 poate stii tu cum sa faci, Doar daca stii. Am intrat la setari am vazut ceva gen USB Port si imi da numele parola si portu.Ce fac scriu numele serverului parola aia de la inceput cu 1234567 si portu 27015?

| Intruder19 a răspuns (pentru KnDYonutzz):

Uite in tutorial aici

http://www.cdnet.ro/port-forward-router-huawei-hg658.html

Tu modifici 8000 cu 27015