| anonim_4396 a întrebat:

Salut am facut un servar de metin 2 non hamachi functionabil intru in joc merge tot la magazine nu ma descurc cum sa pun itime si sa modific numele in client si sa pun ratele drop yang etc cine poate sa ma ajute cu servaru sa ma contacteze fdascalu@ymail.com sau la telefon dau nr pe mess bine inteles care ma ajuta o sa aiba gm si sa ma ajute cu servaru

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Daca vrei sa pui iteme la magazine.
Navicat=player=shop_item
Va arata 3 coloane cu:
-shop_vnum
-item_vnum
-count

Shop_vnum= Numarul shopului
1 = Negustorul de armuri
2 =Pescarc

Item_vnum =codul itemului 299 (Fms).

Count =numarul de bucati
Ex:
Item_vnum 71020 (licori rosi) iar la count 200 (Numarul de bucati).

2 Numele in Client:
Se editeaza Clientul cu fisierele root.
(Trebuie un program pentru a extrage fisierele si a le impacheta).
-Si editezi in fisierul severinfo (.txt)
-Poti edita State_None="Norm" "normal".
-Region Dict=Name"Metin2..."
-Poti modifica si Ip.

Iar ca sa modifici numele la Client de sus tot acolo cauti fisierul locale (.txt).
-APP_TITLE = "Metin2 Server"
Modifici doar acest lucru si atat dupa aceea dai salve.

Dupa ce ai terminat trebuie sa impachetezi fisierele si sa le pui in client.

3 Ratele sunt de 2 feluri din server sau din client.
Ratele din server:
Navicat=Player=mob_proto (dai ctrl+Q)= dupa dai Ctrl+n

Si scrii urmtorul cod:
UPDATE player.mob_proto SET exp=exp*50;
UPDATE player.mob_proto SET gold_min=gold_min*5, gold_max=gold_max*100;

(Poti edita cifra (in loc de 5, 50, 100 poti edita tu alta valoare si stii ce inseamna min si max nu trebuie sa mai iti zic).

Dupa ce ai bagat acest cod.
Dai Run si dupa aceea Save (Pui un nume).
Si dupa ce ai terminat de salvat dai un reboot la server.
Si gata.

Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.