| bestia69k20 a întrebat:

Salut.Am filmat de curand un lest' s play la un joc doar ca dimensiunea videoclipului este foarte mare(am filmat cu fraps, dimensiunea este de 21gb si sunt doar 10 min). Cum pot sa reduc din aceasta dimensiune?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ai filmat in 4k sau fara compresie?

Îl încarci pe YouTube și îl descarci, dimensiunea o sa fie una normala.

Sau alta soluție ar fi programul gratis handbreak, dar e cam greu de folosit și durează destul de mult.

| bestia69k20 explică (pentru PainTech):

Problema e ca eu vreau sa il incarc pe Youtube si dureaza 10 ore la ce net am eulaughing

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Recomand să filmezi cu alt program, precum OBS, CamStudio, sau Bandicam.
La setări alegi codecul H264 și gata, va ocupa mult mai puțin.
Găsești pe YouTube destule tutoriale pentru a face toate setările necesare.