| Stefan03 a întrebat:

Am gasit recent un sistem pe care doresc sa il cumpar numai ca aici scrie "Sistemul nu este compatibil cu monitoarele care au doar intrare VGA". Asta inseamna ca in monitor trebuie sa mai pun un HDMI din PC (cumparat separat)?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce sistem? Pune un link aici, ceva. Ce monitor ai? Daca ai si alte mufe in afara de vga gen dvi, hdmi, dp e ok. Daca nu, iti trebuie un adaptor gen http://bit.ly/2GZPExp

| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca ai nevoie de un monitor cu port de HDMI, sau dai bani pe convertor HDMI-VGA daca a tau are doar VGA.