| Dumitrascu_Alex_1977 a întrebat:

Am instalat recent Europa Universalis IV Cradle Of Civilization si cand incerc sa intru in joc nu porneste si se inchide automat? De ce? Tin sa mentionez ca nu l-am cumparat.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Exista mai multe motive:
- jocul nu e compatibil cu sistemul de operare actual;
- sistemul nu poate rula acea aplicatie, fiind sub cerintele jocului;
- lipsesc anumite programe (in acest caz, pot aparea erori care iti indica ce anume trebuie instalat suplimentar);
- jocul nu s-a instalat cum trebuie sau are chiar erori in kitul de instalare.