| anonim_4396 a întrebat:

Salut am instalat windows 7 si nu mi se aude sunetul am instalat driverul de la vista de pe cd-ul de la pc cu driverele si imi zice ca nu este compatibil am luat drivere de pe net si tot asa mixeru imi arata ca merge dar sunet nuhappy...ma poate ajuta cineva cu ceva?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In Device Manager cum se vede driverul de la sunet la ->Sound, video and game controllers?

Intra in Start->Dxdiag si spune-mi detalii de acolo din a doua fereastra de sus de la sunet ->driver.

Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el (in cazul cand nu este pornit). Bafta!

1 răspuns:
| Allexutsu a răspuns:

Am intrat in device manager si-mi arata ca driverul este instalat si la Windows Audio imi arata ca este pornit sonorul si aiurea tot nu se aude...