| Cervinschi_Cosmin_1996 a întrebat:

Salut.
Am intalat fifa 08 pe un pc cu windows 10, toate bune pana cand am incercat sa intru in joc.
Imi da eroare:
"You will need to install directx 9 to play fifa" sau cv de genu
De instalat, am instalat direct x si tot nu merge.ce sa fac?

3 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Https://filehippo.com/download_directx/
Dupa ce il descarci, cand dai pe el sa-l instalezi o sa-ti apara sa alegi unde, creaza un folder oriunde pe hard si extrage-l acolo. Dupa du-te in folderul respectiv si cauta dxsetup. Da click pe el si porneste-l, instaleaza-l si ar trebui sa-ti mearga dupa.
La mine asa arata folderul unde se extrage:
http://prntscr.com/hrvcik

| Cervinschi_Cosmin_1996 explică (pentru AlinKun):

Exact asta am facut si eu si tot degeaba.

| lpavel a răspuns:

Pai iti zice clar ca trebuie sa instalezi directX 9! Tu probabil ai instalat 11.