| nashu40 a întrebat:

Salut!
Am intalnit la un prieten o problema care am auzit ca e din ce in ce mai raspandita si nu stiu cum sa-l ajut.
Ii merge internetul bine,nu are probleme cu pc-ul,dar cand vrea sa intre pe yahoomail ii da un mesaj ceva de genul ca nu se poate incarca pagina si un cod de eroare. Si nu merge nici yahoo messenger.
Hai sa mentionez cateva de ajutor: are netul prin modem,de la firma locala de cablu,are windows xp sp2, ca antivirus foloseste smart security.
Am incercat multe variante : am incercat mai multe browsere si pe toate e la fel. Am dezinstalat si am instalat din nou messengerul cu un kit de incredere, am dezactivat si am acivat firewall-ul, am bifat broserul in casuta de compatibilitate de la firewall...etc.
Nu stim ce sa mai incercam.Se mai poate face ceva? Exista solutii la asa ceva?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Sa iti reinstalezi windowsul...si pune win7 pe el, ca e mai bun fata de win xp!

1 răspuns:
| gmbod1 a răspuns:

We vale e mai bun frate dar te gandesti ca poate nu are cerinte pentru 7? nu toata lumea are 4 gb ram sa sti....pai in primul rand sa da un uninstall la mozila si sa bage iar ....ca e ceva de la pc dar chiar nu stiu ce poate fii sa nu ai virusi?