| Anonimualadinparc a întrebat:

Salut, am internet de 1000mbps de la Digi si acum cateva zile am incercat niste jocuri online Team Fortres 2 si CSGO.
Pingul este exagerat de la 90 -289.
Conexiunea o fac printr-un cablu conectat la un extender de 300 ca wifi-ul in am in alta camera 15M.
La descarcare nu am treaba 6-10 mb dar tot pica la 1 mb sau mai putin.
Am avut internet de la akta si nu aveam absolut nimic fara ping si descarcarea mergea 4-6mb constant fara scaderi urate.
Mai am un stick pentru net descarca mai greu dar pingul scade putin dar tot cu lag si intreruperi...
Wifi-ul este pus de ei nu este schimbat si nu pare deloc ca am net de 1000 ba chiar mergea mai bine cel vechi care era cu mult mai mic.
Nu am habar ce sa fac daca pot rezolva cumva astept un raspuns dau si funda

Răspuns Câştigător
| David12Iulian86 a răspuns:

Este de la router suna i si spune i sa iti schimbe router ul si sa bagi cablul de internet de la router la pc

| Anonimualadinparc explică (pentru David12Iulian86):

Da este am schimbat routerul si este cu totul alta treaba mersi mult!

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cu un cablu direct in router de ce nu incerci?

| Anonimualadinparc explică (pentru LPCTSTR):

Si pe telefon am aceeasi problema intreruperi si se incarca foarte greu...

| LPCTSTR a răspuns (pentru Anonimualadinparc):

Bine man, dar conectat direct la router cum este? Poate este de la extender.

| zapytbe a răspuns:

Csgo are niste servere destul de invechite si team fortress la fel