| Marymary05 a întrebat:

Am internet de la Digi de 1000Mbps si de cateva zile am probleme cu pingul pe League of Legends. inainte aveam 38-42 ping acum oscileaza in continuu intre 100-9000. De la ce poate sa fie problema? ( prin wi-fi, nu prin cablu ). Am sunat la ei si mi-au zis ca viteza internetului din teste este perfecta dar degeaba tot am ping

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cand suni la orice ISP/provider de telefonie mobila/ORICE SERVICII OARECARE SI WHATSOEVER ori sa iti spuna ca d.p. LOR_d.v. totul e perfect si E RAIUL DE PE PAMANT
nu stiu pe nimeni care sa faca altfel, chiar imi aduc aminte de lucruri care te faceau sa vrei sa dai cu, cutitul in piatra, de gen
abonament la Kappa (acum UPC), pe vremea aia, abonament de 100$ mergea ca unul e 30$, dupa 8 luni de telefoane si reclamatii, cu ultima oftica, telefon: "tot merge de 30$, vreau sa schimb abonamentul de la 100 la 30$"... 10 (ZECE) minute mai tarziu, primeste telefon "am gasit problema, si am rezolvat-o, nu vreti sa va pastrati abonamentul de 100$"...
morala: CAND I-AI AMENINTAT CUM TREBUIE, IN 10 MINUTE AU REZOLVAT O PROBLEMA VECHE DE 8 LUNI!
angry(((((((((((((

revenind, eu stau in zona Pietei Resita, din Bucuresti si in ultimile 2-3 saptamani (de dinainte de sarbatori) din cand in cand banda mea de 100mbs sarea la 9mbps, problema s-a rezolvat pana la urma, dar am mai vazut asta si inainte, moment in care cred sincer ca unul dintre echipamentele eeRDeeSh pur si simplu... FILEAZA

totusi, poate am aruncat cu piatra in nevinovati, nu poti sa iti tragi un cablu, doar de teste, si sa vezi cum merge, eventual chiar sa iti bagi cablul de la RDS direct in Laptop, ca poate totusi e din wifi, uneori chiar merge aiurea de prost fara nici un motiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai Windows 10? Poate isi face update pe fundal. Sau poate e de la serverele lor, nu or avea prin apropiere.

| PsyhoChild a răspuns:

Poate fi si din cauza jocului. Aici ai un ghid spre a le rezolva:https://support.riotgames.com/......-conectare
Da-mi add pe lol : ''d1n1xxx xxx''(stiu ca sunt multe x-uri xD)

| Marymary05 explică:

Am aflat cauza, cand cineva se uita pe Netflix in alta camera, am lag la jocuri. As putea face ceva sa nu mai am lag, avand in vedere ca abonametul la net este de 1000 mbps?